Anonieme Open Data API key vernieuwd

Sinds 16 mei is er een nieuwe anonieme Open Data API key beschikbaar via ons ontwikkelaarsportaal. Het is belangrijk om te weten dat vanaf 1 juli 2025 de oude anonieme Open Data API key niet meer werkt.

Vanaf 1 juli 2025 kan alleen de nieuwe anonieme API key gebruikt worden. De reden hiervoor is dat het gebruik van oude scripts die per ongeluk blijven draaien geen onnodige belasting meer veroorzaken en de fair use policy gewaarborgd blijft.

Geregistreerde Open Data API key

Als u geen last wilt hebben van dit soort wijzigingen, raden wij aan om een account te maken op het ontwikkelaarsportaal zodat u een geregistreerde API key kan aanvragen. Deze geregistreerde API keys wijzigen niet en bieden daardoor meer stabiliteit. Mocht u een anonieme key gebruiken en een geregistreerde key willen, dan kunt u de handleiding terugvinden op het ontwikkelaarsportaal. Als u vragen heeft of hulp nodig heeft bij het registreren voor een API key, neem dan gerust contact met ons op. 

Als u een geregistreerde key gebruikt, zoals de geregistreerde Open Data API Key, dan hoeft u geen actie te ondernemen.