De high-performance computer (HPC) van United Weather Centres-West (UWC-West) zal van dinsdag 1 september 2026 tot en met woensdag 9 september 2026 onderhoud ondergaan. Op vier dagen tussen 1 september en 9 september zal de beschikbaarheid van modelgegevens gedurende maximaal 11 uur per dag beperkt zijn. Dit betekent dat er op deze dagen gedurende een aanzienlijk deel van de dag geen ensemble- en BES-gegevens beschikbaar zullen zijn. De onderhoudsperiode begint om 08:00 uur MEZT. Ook later in de maand september kunnen er vertragingen optreden bij de datastroom.
Verwachte impact van het onderhoud
|
Type dataset |
Datasets |
Verwachte impact |
|---|---|---|
|
Deterministisch Europees domein harmonie_arome_cy43 datasets |
harmonie_arome_cy43_l20 link |
Geen verwachte impact |
|
Ensemble en Caribisch domein harmonie_arome_cy43 datasets, harmonie cy46 deterministic datasets |
harmonie_arome_cy43_bes link harmonie_arome_cy46_p1 link |
De dataset wordt niet geüpdatet tijdens het onderhoud. Ontbrekende data wordt niet hersteld. |
Nadat de werkzaamheden klaar zijn, krijgen de datasets weer normale uurlijkse updates. Er kunnen echter vertragingen optreden terwijl de HPC de operationele runs inhaalt.
Geplande onderhoudsperiode
De werkzaamheden zijn gepland op de volgende dagen:
-
Dinsdag 1 September
-
Donderdag 3 September
-
Maandag 7 September
-
Woensdag 9 September
Indien het onderhoud op deze dag niet door kan gaan, wordt het naar de dag erna verplaatst.
Belangrijke opmerking over de onderhoudsperiode
Het onderhoud wordt uitgesteld wanneer de weersomstandigheden dit niet toelaten. Omdat de HPC gedeeld wordt door Denemarken, IJsland, Ierland en Nederland, betekent dit dat als de weersomstandigheden in een van deze landen geen downtime toelaten, het onderhoud op een latere datum zal worden uitgevoerd. Dit wordt alleen gecommuniceerd via de developer portal niewspagina en de KDP Community Slack.